Audio a video vrátnik

 

Komunikačné systémy rozdeľujeme na audio a video systémy. Tie môžu byť analógové alebo digitálne. Digitálne systémy sa vyznačujú kvalitnejším prevedením, lepšou spoľahlivosťou v komunikácii, elimináciou výpadkov a jednoduchším servisom a údržbou. Analógové systémy sú náročnejšie na údržbu, sú však lacnejšie, preto sa zvyknú inštalovať do menších objektov (napr. rodinné domy a pod).

 

Forma komunikačného systému sa líši v závislosti od typu a funkcie budovy. Iné funkcie komunikačného systému si vyžadujú bytové domy a paneláky, iné kancelárske a administratívne budovy a špecifické nároky majú aj sklady.

 

Pre menšie rodinné domy je najvhodnejším riešením klasický zvonček. Luxusné vily a bytové komplexy častejšie siahajú po video vrátnikovi. Pri budovách, ktoré sa otvárajú/zatvárajú častejšie, je zasa vhodnejším riešením elektrický zámok a audio vrátnik. Práve preto nás aj bytové domy často kontaktujú s požiadavkou na inštaláciu „pípačov k vchodu“. 🙂 V texte dolu sa môžete oboznámiť so základnými druhmi komunikačných systémov a ich výhodami.

PORADENSTVO A VÝBER VHODNÉHO AUDIO/VIDEO VRATNÍKA

Audio vrátnik

 

Audio vrátnik okrem funkcie klasického zvončeka umožňuje obojstrannú komunikáciu medzi osobou, ktorá vstupuje do objektu, a osobou, ktorá sa nachádza v objekte. Vnútorná jednotka je vybavená tlačidlom na otváranie elektronického zámku. Audio vrátnik sa najčastejšie inštaluje do bytoviek.

Video vrátnik

 

Video vrátnik je sofistikovanejšou náhradou klasického zvončeka, ktorý vyhotovuje audiovizuálny záznam okolia vchodových dverí. Záznam sa majiteľovi premietne na monitore, prípadne v mobilnej aplikácii, pomocou ktorých môže nadviazať komunikáciu s návštevníkom alebo otvoriť dvere. V súčasnosti pôsobí na trhu veľa firiem ponúkajúcich video vrátnikov. Mnohé produkty disponujú aj komplexnejšími funkciami, ako napríklad detekcia nežiaduceho pohybu a pod.

 

Zobrazenie návštevníka na veľkom monitore (namiesto priezoru) je obzvlášť vhodné pre seniorov, osoby nižšieho vzrastu (napríklad deti) a tiež pre slabozrakých.

 

Video vrátnik sa najčastejšie inštaluje do luxusných víl či bytových objektov, prípadne do objektov, kde je zvýšená požiadavka na bezpečnosť. V porovnaní s inými komunikačnými systémami je video vrátnik finančne náročnejšou voľbou. Na trhu je veľký výber dodávateľov komunikačných systémov. Kontaktujte nás a pomôžeme vám vybrať ideálny prístupový systém, ktorý sa ideálne hodí pre vaše potreby či už z hľadiska dizajnu, aktuálnych potrieb a cenových hladín.

Prístupové systémy

 

Prístupové systémy využívajú hlavne firmy, hotely a bytové domy. Tieto systémy monitorujú vstup/výstup osôb do objektov, ako aj pohyb osôb vo vnútri týchto objektov. Mnohé firmy využívajú tieto systémy na kontrolu dochádzky zamestnancov.

 

Kontaktujte nás a pomôžeme vám vybrať prístupový systém, ktorý sa ideálne hodí pre vaše potreby.

KONTAKT

    Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním osobných údajov v tomto formulári.

    Slovenská Nová Ves 60, 919 42 Slovenská Nová Ves