KLIMATIZÁCIA PRE DOM A BYT

Klimatizácia pre váš byt alebo dom by mala spĺňať 3 základné podmienky: tichá prevádzka, energetická účinnosť a plný komfort chladenia alebo ohriateho vzduchu.

REALIZUJEME KOMPLEXNÚ INŠTALÁCIU A PORADENSTVO KLIMATIZÁCIÍ PRE DOM A BYT.

Akú klimatizáciu si vybrať?

 

O type zariadenia sa môžete rozhodnúť sami, na základe našich tipov. Aby bola bytová klimatizácia čo najkomfortnejšia a dokonale plnila svoju funkciu, oplatí sa dôkladne analyzovať podmienky vyplývajúce z tvaru budovy, vnútorného usporiadania a pod.

Zistite viac o najobľúbenejších typoch klimatizácií

Nástenné klimatizácie

Najjednoduchším riešením je nástenná splitová klimatizácia. Vnútorná jednotka takejto klimatizácie, ako už názov napovedá, sa montuje na stenu podľa vášho výberu. Vonkajšia jednotka sa zvyčajne umiestňuje na balkón. Umiestňuje sa na antivibračné nožičky alebo sa montuje na balustrádu alebo vonkajšiu stenu. V niektorých prípadoch to nie je možné a zostáva nám strecha alebo pivnica.

Akú klimatizáciu si mám vybrať do bytu, domu?

 

Pri výbere výrobcu klimatizácie a jej inštalácii je dobré riadiť sa vlastným komfortom. Klimatizácia v dome by mala byť predovšetkým tichá, aby vás nerušila pri spánku, dôležité je aj to, aby boli zariadenia vysoko energeticky nenáročné, čo nepreháňa účty za elektrinu a najčistejší vzduch, ktorý dýchate.

 

Dôležitý je záručný servis klimatizácie - dostupnosť náhradných dielov, rýchlosť reakcie firmy, ktorá Vám klimatizáciu namontovala a poskytnutá ZÁRUKA na klimatizácie a montáž. Pri komplexnom servise, t. j. pri kúpe a inštalácii klimatizácií od jedného dodávateľa nebudete počuť, že niekto iný niečo pokazil.

Na čo si dať pozor pri výbere zariadení?

 

  1. Na aké účely sa bude klimatizačný systém používať ? Je to len na chladenie alebo aj na ohrievanie a prípadne sušenie ?
  2. Aké prevádzkové náklady (hlavne zo spotreby elektriny) sú používatelia ochotní platiť?
  3. Čistota vyžarovaného vzduchu - to je vlastnosť, ktorú by si mali všímať najmä obyvatelia smogom ohrozených miest, opatrovatelia malých detí, alergici a ľudia trpiaci chronickými infekciami dýchacích ciest.
  4. Komfort: či zariadenia pracujú ticho (dôležité najmä v noci), aký majú režim prúdenia vzduchu.
  5. Umiestnenie prístrojov, počet bodov, možnosti montáže.

 

Prvým krokom, ktorý treba zvážiť, je veľkosť klimatizačného systému – to znamená počet miestností, ktoré budú obsluhované, miesta, kde sa majú inštalovať vnútorné jednotky a umiestnenie vonkajšej jednotky .

Tieto prvky určia, či zákazník potrebuje split alebo multi-split klimatizáciu . Multisplitová klimatizácia bytu umožňuje pripojiť až 5 vnútorných jednotiek k jednej jednotke. Pri väčších riešeniach je dôležitá dĺžka inštalácie s freónom a výškový rozdiel medzi jednotlivými klimatizáciami a vonkajšou jednotkou.

Koľko stojí montáž klimatizácie?

 

 

Naša spoločnosť kladie veľký dôraz na profesionálnu a čistú prácu - zariadenie chránime ochrannou fóliou, odstraňujeme všetky zostávajúce prvky po montáži.

 

Cena montáže klimatizácie závisí od mnohých faktorov. Prvým je značka, model a počet vnútorných jednotiek, ktoré je potrebné v zariadení nainštalovať. Ďalšími prvkami, ktoré tvoria ocenenie, sú dĺžka inštalácie freónu alebo spôsob inštalácie potrubia (v stene alebo v elektroinštalačnej lište).

Pamätajte na servis

 

 

Údržba a kontrola klimatizačných zariadení by sa mala vykonávať aspoň raz ročne v období pred letnou sezónou. Ak však plánujete využívať klimatizáciu aj na vykurovanie miestností, je potrebné vykonať servis systému dvakrát ročne. Čistenie klimatizácie sa oplatí zveriť odborníkom - náš špecializovaný tím servisných technikov má všetky kvalifikácie nielen na dezinfekciu a odstraňovanie plesní, ale aj na kontrolu jej tesnosti a dopĺňanie chladiva.

Odporúčame vám kontaktovať našu spoločnosť. Skúsení špecialisti vám pomôžu s výberom vhodného klimatizačného systému , ktorý splní vaše očakávania z hľadiska tepelnej pohody a realizácie úloh zadaných zariadeniam.

KONTAKT

    Odoslaním formulára súhlasíte so spracúvaním osobných údajov v tomto formulári.

    Slovenská Nová Ves 60, 919 42 Slovenská Nová Ves